Ne mutlu türküm diyene!

OKULUMUZ HAKKINDA

      ÖZEL MARMARA ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ Olarak Eğitim ve Öğretime 2013 Yılının Eylül Ayında 156 Öğrenci Kontejanı İle Başlamıştır.Malatya nın Yeşilyurt İlçesinde 5000 M2 Alanda bulunan Özel Marmara Sağlık Lisesi 624 Öğrenci Kapasitesi Bulunmaktadır.Uzman Eğitim Kadrosu ve Teknoloji Sınıfları ile Modern ve Etkin Bir Eğitim Anlayışına Sahiptir. Marmara Eğitim Kurumları Öğrencilerini
 21.YY Şartlarına Göre Yetiştirecek Yeşilyurttaki Modern ve Hertürlü teknik Donanıma Sahip Olarak Çevreninde İhtiyaclarınıda Dikkate Alarak Eğitim Halkasını Genişletmenin Çabası İçinde Yoluna devam Etmektedir.
 
      Sağlık sektöründeki bu krizin çözülmesi amacıyla ve sağlık sektöründe kalifiye personelin Gerekliliğine olan inançla Marmara Eğitim Kurumları tarafından Malatya'da hizmete açmıştır. Günümüzde önlisans ve lisans mezunlarının artmasıyla birlikte lise mezunlarının iş bulma olasılığı git gide düşmektedir. Ancak sağlık sektöründe personel istihdam açığı sebebiyle lise ve yüksek okul mezunu sağlık personelleri yüksek maaşlarla devlet ve özel hastaneler, dispanserler, hasta bakım merkezleri gibi sağlık hizmeti veren bir çok kurumda iş bulma imkanına sahip olma fırsatına veya yönetici hemşire olma yolunda da kariyerlerini sürdürebilme imkanlarına sahip olabilmektedirler.