Ne mutlu türküm diyene!

KURUMSAL

ÖZEL MARMARA ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ Olarak Eğitim ve Öğretime 2013 Yılının Eylül Ayında 156 Öğrenci Kontejanı İle Başlamıştır.Malatya nın Yeşilyurt İlçesinde 5000 M2 Alanda bulunan Özel Marmara Sağlık Lisesi 624 Öğrenci Kapasitesi Olup Hemşirelik ve ATT Bölümlerini Bünyesinde Bulundurmaktadır.Uzman EĞitim Kadrosu ve Teknoloji Sınıfları ile Modern ve Etkin Bir Eğitim Anlayışına Sahiptir. Marmara Eğitim Kurumları Öğrencilerini
 21.YY Şartlarına Göre Yetiştirecek Yeşilyurttaki Modern ve Hertürlü teknik Donanıma Sahip Olarak Çevreninde İhtiyaclarınıda Dikkate Alarak Eğitim Halkasını Genişletmenin Çabası İçinde Yoluna devam Etmektedir.
 
Sağlık sektöründeki bu krizin çözülmesi amacıyla ve sağlık sektöründe kalifiye personelin Gerekliliğine olan inançla Marmara Eğitim Kurumları tarafından Malatya'da hizmete açmıştır. Günümüzde önlisans ve lisans mezunlarının artmasıyla birlikte lise mezunlarının iş bulma olasılığı git gide düşmektedir. Ancak sağlık sektöründe personel istihdam açığı sebebiyle lise ve yüksek okul mezunu sağlık personelleri yüksek maaşlarla devlet ve özel hastaneler, dispanserler, hasta bakım merkezleri gibi sağlık hizmeti veren bir çok kurumda iş bulma imkanına sahip olma fırsatına veya yönetici hemşire olma yolunda da kariyerlerini sürdürebilme imkanlarına sahip olabilmektedirler.
 

MİSYONUMUZ

Eğitim Öğretim Sürecinde Çağın gereklerine Uygun Gelişim ve Değişime Açık Almış Olduğu sağlık bilgilerini sahada uygulaya bilen disiplinli çalışkan yüreği sevgi dolu hasta haklarına saygılı dil din ırk ayrımı yapmadan hizmet veren bireylerin yetişmesini sağlamak.

 

VİZYONUMUZ

Gelişen Teknolojiyi takip eden mesleki alanda en son bilgilerle donatılmış insanı seven iletişim beceresine sahip sağ duyulu sağlık personeli yetiştiren bir eğitim öğretim kurumu olmak ve öncelikle özel sağlık meslek liseleri içinde kaliteli sağlık elemanı yetiştirmede önder okul olmaktır.